+355 4 2403910
The activity of our firm is expanded in several areas
Aktiviteti Yne
Aktiviteti i firmės tonė ėshtė zgjeruar nė disa fusha. Qėllim pėr tė plotėsuar nevojat e ndryshme nė procesin e nformatization i, ne kemi krijuar sektorėt e mėposhtėm. Secili prej tyre, decentralizuar, ofron shėrbime mė tė mira qė ju mund ta gjeni nė tregun shqiptar.

Sektori Programimi dhe ShqiperiaHost janė sektorėt me klientelė mė tė pasur nė Shqipėri dhe jashtė vendit.
DESKTOP APPLICATIONS
Aktiviteti i firmės tonė ėshtė zgjeruar nė disa fusha. Qėllim pėr tė pėrmbushur nevojat e ndryshme nė procesin e nformatization dhe, ne kemi krijuar sektorėt e mėposhtėm. Secili prej tyre, tė decentralizuar, ofron shėrbime mė tė mira qė ju mund ta gjeni nė tregun shqiptar. ShqiperiaHost dhe Programim sektorit janė sektorėt me klientelė mė i pasur nė Shqipėri dhe jashtė vendit.
E-COMMERCE
E-commerce Aplikacionet dhe transaksioneve nė Internet.

Ai filloi tė gjitha me nismėn e Dyqani Virtual Shqiptar, si njė pjesė e ShqiperiaCom. Afrohen me klientelė tė gjitha praktikat e marketing nė internet, Kompania jonė ėshtė njė prej njėsive tė mundshėm i cili ka ndikuar nė pėrparimin e gjuhės shqipe tė drejtpėrdrejtė e-commerce. Nėpėrmjet zhvillimin e e-commerce aplikime tė tilla si ato tė AdaAir, Shqiperia.com, Shekulli.com.al, grupi ynė i ka dhėnė njė kontribut tė ēmuar nė kėtė prezantim tė kulturės shqiptare tė vizitorėve. Ajo gjithashtu ka ndihmuar nė evoluimin e E-tregtisė nė tregun shqiptar.
Aplikime ne Internet
Programimin e ekipit pėr tė dha jetėn ShqiperiaCom. Ai filloi me projektet individuale nė vitin 2001.

Projektet e kaluara, studime tė ndryshme dhe bashkėpunim me praktikues i ncreased interes pėr themelimin e njė firme qė do tė arrijnė objektivat dhe aspiratat. Ēėshtja kryesore nuk ishte vetėm e kombinimeve tė kėtyre ambicjeve, por nė thelb tė solicitousness dhe mirėkuptim midis tė gjithė kėta tė rinj nė njė programimit ekip.

Sot, zhvilluesit 'Ekipi ėshtė kreu i teknologjive tė reja nė tregun shqiptar.
SHQIPERIAHOST eshte mikpritsja me e madhe e faqeve te interentit ne Shqiperi.
ShqiperiaHost, dege e ShqiperiaCom, ėshtė njė udhėheqės shqiptar nė pritjen e nė faqet e Internetit. Ne ofrojmė shėrbimin tonė nė gati 300 websites shqipe, duke bėrė tė mundur praninė e tyre online.

Planet e hostimit te ShqiperiaHost, janė krijuar pėr tė mbėshtetur nevojat dhe synimet e individėve, si dhe bizneset e vogla dhe tė mėdha. S

erverat ne Windows 2003 dhe Linux. Nėpėrmjet shėrbimeve tona ne ofrojmė regjistrimin e domains kombėtare. Com.al,. Net.al, etj, dhe si tė tilla ndėrkombėtare. Com,. Net,. Org,. BIZ,. Info etj ShqiperiaHost zgjeron shėrbimet e saj nė email hosting, website hosting , pėr pritjen e-commerce strukturave, kushtuar servers, mbėshtetje pėr disa programe tė tilla si gjuhė CGI, Perl, PHP, dhe ASPX asp (. NET teknologjisė), si dhe RDBMS (MySQL / Microsoft SQL).

Tė gjitha kėto shėrbime janė tė shoqėruara nga mbėshtetja e vazhdueshme dhe rigoroze nga ekipi ynė.
You can find us:
Kryqezimi i Rruges se Durresit.
Kompleksi "Karl Topia", Kulla 3, Apt. 4L
Tirane, Albania
Tel : 04 2 403 910

Terms & Conditions | Privacy Policy